Archiv dle autorů: Karlos

ACTROS – jeřáb

ACTROS – jeřáb

Dalším novým projektem a v podstatě vývojovým úkolem je komplexní pevnostní návrh vysokopevnostního pomocného rámu, který bude přenášet torzní ohybové momenty v průběhu práce jeřábu na rám vozidla. Uchycení takového jeřábu s pomocným rámem je mnohdy nelehký úkol. V ilustračních fotografiích vidíte, co vše musíme demontovat a přizpůsobit před vlastní montáží.

Těžký jeřábový valník

Těžký jeřábový valník

Po mnoha letech přerušené výroby těžkých valníkových nástaveb se k tomuto segmentu znovu vracíme. Celá konstrukce a koncepce byla od základu přepracovaná a vyniká svou tuhostí a odolnosti proti zkrutu.

VISC

VISC

Druhým projektem mobilní učebny je dnes nově představený model na podvozku DAF LF. První úspěšný projekt byl vyvinut a postaven pro FABLAB (VUT Brno) jako mobilní 3D tiskárny, řezačky a frézy (viz.FABLAB). Ten byl inspirací pro společnosti Ray Service a VISC. V nově vzniklém vozidle budou seznamovat studenty od základů s hydraulickými a pneumatickými systémy…

Expediční vozidlo BERGER

Expediční vozidlo BERGER

Po roční odmlce stavíme další expediční vozidlo – tentokrát do Německa. Příprava a dohoda se zákazníkem trvala téměř 2 roky. Nejsložitější bude komplexní elektromanagment včetně inteligentního ukládání elektrické energie ve spojení se solárními panely. Základem pro stavbu je osvědčený typ MAN 4×4 13.290. Další specialitou je komplexní přepracovaná úchytná deska nástavby na čtyřbodovém kyvném uložení….

Školící mobilní středisko pro společnost BENZINA

Školící mobilní středisko pro společnost BENZINA

V podstatě přesně před dvěma lety a to 10.10.2017 jsme předávali společnosti BENZINA nové školící mobilní středisko na podvozku IVECO DAILY. Na Facebooku jsme příspěvek k tomuto datu nazvali – „ Je to Pendolino? „A dnes pro BENZINU dokončujeme druhé vozidlo .Pokud máte zájem, tak se na výsledek tohoto projektu můžete podívat do sekce produkty – speciální vozidla….

Pojízdná kuchyň na podvozku MB Vario

Pojízdná kuchyň na podvozku MB Vario

Realizace dalšího vozidla do série pojízdných mobilních kuchyní, tentokrát na podvozku Mercedes-Benz Vario s původní skříňovou nástavbou, která prošla kompletní rekonstrukcí do podoby foodtrucku. Z boční strany nástavby bylo vyrobeno výklopné a uzamykatelné výdejové okno. Interiér nástavby byl renovován novými materiály, které vyhovují hygienickým požadavkům. Bylo instalováno moderní gastro vybavení v celonerezovém provedení, jako například…

Menu