Historie společnosti

Ryze česká firma založená v roce 1992. V počátcích činnosti se zabývala stavbou jednoduchých valníkových a skříňových nástaveb. Před patnácti lety se firma přesunula z pronajatých garáží do vlastního výrobního prostoru na předměstí Opavy. Výroba je organizována manufakturním způsobem – jedná se většinou o ruční kusovou výrobu. Za dobu více než 20-ti let naše firma dodávala vozidla řadě významných globálních zákazníků viz. Reference.

Výroba se člení na dodávky běžných sériových nástaveb a vozidel a část na speciální vozidla pro civilní i necivilní sektor. Máme vlastní vývojovou kancelář a velmi schopný tým konstruktérů a techniků, kteří vždy navrhují vozidlo se všemi detaily v maximální možné kvalitě a provedení. Do důsledku to tedy znamená, že pro naší firmu jsou veškeré automobily brány pouze jako polotovary, neboť vozy přicházející k nám jsou následně opatřeny novými a mnohdy chybějícími požadovanými prvky pro přepravu libovolného nákladu.

Největší zkouškou byla dodávka velké série vozidel pro Ruské TV společnosti. Naše vozidla tedy pracují na obrovském území s požadavkem na minimální možný servis . Vozidla jsou mimo jiné určena i pro Olympiádu Soči 2014 a v současné době probíhají poslední zkoušky na celém území Ruské Federace. Také zimní podmínky v provozu na Sibiři v Tjumenji prověřily naše vozidla jako maximálně spolehlivá, bez nutnosti reklamačních zásahů.

Speciální balisticky odolná vozidla  v různých třídách ochrany slouží  rovněž v mnoha teritoriích a pomáhají chránit životy jejich obsluhy. V oblasti necivilní speciální techniky naše vozidla   pracují ve spoustě mezinárodních misí v různých oblastech světa. V oblasti motor-sportu jsme dosáhli vynikajících výsledků, kdy již deset let dodáváme vozidla pro přední týmy světových a evropských soutěží. Každý rok přinášíme díky svému vlastnímu vývoji novinky, které posouvají naši kvalitu a životnost před konkurenční rivaly. Na vysoké životnosti, maximální kvalitě a nárocích na minimální údržbu je v podstatě vybudován úspěch naší společné  práce.

Majitel firmy vydal politiku kvality, ve které vyjadřuje závazek k zabezpečování kvality výroby v souladu s dále uvedenou normou.  Naše firma je od roku 2004 držitelem certifikátu systému managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2009.

Menu