Warning: Undefined array key "options" in /www/doc/www.cargodesign.cz/www/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Holubí dům (9/2021) - CARGOdesign

Ing. Vít Škrobánek – Cargodesign

Holubí dům (9/2021)

Další kategorií vývoje našich vozidel jsou přepravníky živých zvířat.

Jedná se buď o užitková plemena (prasata, skot, ovce…) nebo převoz drůbeže a poštovních holubů. V tomto případě Vás chceme seznámit s posledním typem vozidla pro poštovní holuby se zcela unikátním systémem výměny vzduchu, napájením a krmením. Vzhledem k vysoké poptávce na automobily do 3500 kg jsme vyvinuli vozidlo na přepravu holubů na podvozku FIAT Ducato, který v dané kategorii spolu na platformě CITROEN a PEUGEOT, patří k nejlehčím v dané kategorii. Nosný rošt a ostatní komponenty jsou vyrobeny z odlehčených hliníkových profilů, stejně tak jako boční elektricky ovládané žaluzie. K nahlédnutí a seznámení s kompletní technologií jsou detailní fotografie viz. níže.

V tomto vozidle jsme zúročili naše bohaté zkušenosti s vozidly pro transport jednodenních kuřat, kde největší naše dodané vozidlo mělo kapacitu 15 000 kusů. V takovém množství živé biomasy se musí počítat s velkou tepelnou energií, kterou kuřata vyzařují a v podstatě si samy „topí“. Obecně u transportu opeřenců koncentrovaných do malých prostorů se musí kalkulovat s více než 25% rozdílem teplot uvnitř skříně oproti obvodu. Tudíž výměna čerstvého vzduchu a vyřešení teplotních rozdílů je pro úspěšný transport a přežití ptactva nejdůležitější otázkou.

Tohle není jediné, co umíme

Mrkněte na další projekty

Policie ČR (5/2021)

Služební vozidlo pro oddělení hipologie Policie ČR V roce 2021 jsme pro Policii ČR postavili

Pojízdná reklama (3/2010)

Výroba speciální nástavby na podvozku VW Crafter, která slouží jako pojízdná reklamní plocha. Součástí nástavby